Najlepsze laptopy do edycji zdjęć 2020

Kompletny przewodnik dla kupujących dla laptopów, które są idealne dla kreatywnych projektantów graficznych Photoshop & Fotografowie

Z biegiem czasu oprogramowanie służące do edycji zdjęć uległo znacznym udoskonaleniom, a edycja zdjęć stała się czynnością, którą każdy może zrobić. Ponieważ oprogramowanie do edycji zdjęć staje się bardziej zaawansowane, będzie wymagało lepszego sprzętu do płynnego działania.


Wiele najnowszych programów do edycji zdjęć może ładować pliki w wysokiej rozdzielczości, wykonywać bardzo precyzyjne edycje i manipulować zdjęciami na dużą skalę. Aby skorzystać z tych innowacyjnych funkcji, musisz mieć laptopa, który sobie z nimi poradzi. Laptopy są bardzo wygodne dla fotografów, ponieważ umożliwiają edycję w terenie.

Jeśli masz laptopa, możesz zrobić niesamowite zdjęcia i nie musisz czekać, aż wrócisz do domu, aby je edytować.

Niestety, prawie nigdy nie uzyskasz takiego samego poziomu wydajności z laptopa lub hybrydowego laptopa 2 w 1, który można uzyskać z komputera stacjonarnego za tę samą cenę, ale powinieneś zrozumieć, że poświęcasz niewielką część moc obliczeniowa zapewniająca przenośność, co jest ogromną korzyścią dla fotografów. Jeśli szukasz najlepszego laptopa do edycji zdjęć, musisz wiedzieć, czego szukać.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laptopa do edycji zdjęć & Praca w Photoshopie

Zdjęcie wysokiej jakości zawiera wiele drobnych szczegółów, a do prawidłowego wyświetlania tych szczegółów potrzebna jest znaczna moc obliczeniowa.

Laptop lub procesor w twoim laptopie jest tym, co obsługuje przetwarzanie, więc aby uzyskać szybsze przetwarzanie, potrzebujesz szybszego procesora. Chociaż inne elementy są ważne, procesor w twoim laptopie ma największe znaczenie, ponieważ poradzi sobie z większością zadań związanych z edycją zdjęć.

Wiele nowoczesnych laptopów jest wyposażonych w zintegrowaną kartę graficzną wbudowaną w procesor lub płytę główną. Karta graficzna wewnątrz laptopa to karta graficzna i nie jest tak ważna jak procesor. Aby edytować obrazy HD, potrzebujesz najszybszego procesora, jaki możesz uzyskać w ramach swojego budżetu.

Procesory i5 lub i7

Wiele najnowszych laptopów jest wyposażonych w procesory i5 lub i7, a są to dwa najlepsze dostępne typy procesorów. Po przyjrzeniu się podstawowej częstotliwości taktowania konsumenci są dość często przekonani, że wszystkie procesory i7 są automatycznie szybsze niż procesory i5, a rzeczywistość jest taka, że ​​kilka procesorów i5 oferuje szybsze przetwarzanie niż ich odpowiedniki i7.

i5 lub i7

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rok, w którym procesor został wyprodukowany, ponieważ jest to ważne dla określenia prawdziwej prędkości procesora. Architektura układów stosowanych w nowoczesnych procesorach komputerowych ciągle się zmienia, więc procesor i5, który został wyprodukowany rok temu, prawdopodobnie zapewni szybsze przetwarzanie niż układ i7, który powstał cztery lata temu.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że tajemnicą jest uzyskanie najlepszej ceny na laptopa. Zawsze możesz kupić laptopa z najnowszym procesorem, ale procesor może być tylko nieznacznie szybszy niż procesor, który kosztuje połowę ceny.

Prawie zawsze lepiej jest wybrać laptopa, który nie ma najnowszego procesora na rynku, ponieważ może zaoszczędzić dużo pieniędzy. Procesory i5 i i7 są bardzo popularne i powinny zapewniać dużą moc do edycji zdjęć, ale zawsze można uzyskać laptopa z procesorem AMD lub starszym procesorem Intel. Wydajność starszego modelu może nie być tak płynna, jak to możliwe, ale powinna wystarczyć do osiągnięcia celów edycji zdjęć.

Pojemność pamięci i pamięć RAM

Najnowsze aparaty mogą robić wspaniałe zdjęcia cyfrowe, a niektóre z najlepszych aparatów są wbudowane w najnowsze smartfony. Jeśli kiedykolwiek wyładowałeś zdjęcia ze swojego smartfona na komputer, możesz zauważyć, że pliki są dość duże i wymagają dużo miejsca na dysku twardym.

Do większości celów edycji zdjęć 8 GB pamięci RAM powinno być wystarczające i wystarczy pamięci do przechowywania dużych projektów edycyjnych. Jeśli jednak planujesz przeprowadzić wiele edycji Photoshopa, możesz rozważyć uaktualnienie do 16 GB pamięci RAM.

Ilość pieniędzy potrzebna na uaktualnienie laptopa powyżej 16 GB pamięci RAM prawie nigdy nie jest warta zwiększenia wydajności, jaką można uzyskać z pamięci. Większość nowoczesnych laptopów ma dwa gniazda na pamięć RAM i może pomieścić do 8 GB na gniazdo.

Zdjęcia utworzone z kilku różnych warstw zwykle zajmują najwięcej miejsca, więc do ich przechowywania potrzebny jest duży dysk twardy.

Najlepszy laptop do edycji zdjęć powinien mieć około 1 TB miejsca, czyli 1000 gigabajtów. Z dyskiem twardym o pojemności 1 TB będziesz mieć profesjonalnego laptopa i nie powinieneś mieć problemów z przechowywaniem dużej ilości zdjęć.

Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz rozważyć skorzystanie z usługi pamięci masowej w chmurze i możesz poczekać na zakup większego dysku twardego. Istnieje również opcja zakupu zewnętrznego dysku, który może pomieścić ogromną liczbę zdjęć.

Rozdzielczość i rozmiar ekranu

Jeśli chodzi o wybór monitora do laptopa, utkniesz z wbudowanym ekranem. Monitor, z którego korzysta laptop, jest wbudowany w komputer, i chociaż może to być bardzo wygodne, uniemożliwia również wybór własnego ekranu.

Szukając najlepszego laptopa do edycji zdjęć, znajdziesz kilka różnych rozmiarów ekranu do rozważenia. Niezależnie od tego, czy zdajesz sobie z tego sprawę, rozmiar ekranu ma duży wpływ na ogólny rozmiar laptopa. Zawsze miło jest mieć większy ekran, ale być może będziesz musiał poświęcić trochę wygody wynikającej z posiadania mniejszego ekranu.

Większość właścicieli laptopów lubi ekran o przekątnej od 12 do 15 cali. Przy wyborze ekranu rozdzielczość jest bardzo ważna, ponieważ umożliwia edycję najdrobniejszych szczegółów zdjęć. Kolor wytwarzany przez ekran laptopa określa, ile korekcji można wykonać dla każdego zdjęcia.

Biorąc pod uwagę swój budżet

Kupując idealny laptop do edycji zdjęć, powinieneś wziąć pod uwagę swój budżet. Jeśli rozważasz edycję zdjęć jako karierę zawodową, potrzebujesz laptopa ze średniej i wyższej półki. Aby zaoszczędzić pieniądze i uzyskać najlepszą ofertę, najlepsze są komputery klasy średniej.

Wielu konsumentów decyduje się wydać duże pieniądze z góry, ponieważ chcą uniknąć wydawania pieniędzy na przyszłe aktualizacje.

Dla hobbystów jedne z najlepszych laptopów do edycji zdjęć należą do kategorii od niskiej do średniej. Zawsze możesz zacząć od tańszego modelu, a później wydać trochę pieniędzy na ulepszenie komponentów. Powinieneś jednak wiedzieć, że aktualizacja laptopów może być trudna i kosztowna.

Komputer Mac a PC

Prawie wszystkie współczesne komputery mają postać komputera Mac lub PC, a jeśli chodzi o edycję zdjęć, większość profesjonalistów woli komputer Mac niż PC.

Apple jest znane z wydawania doskonałych programów dla swoich systemów operacyjnych, a firma wydaje dużo pieniędzy na rozwój technologii wyświetlania. Innymi słowy, większość produktów Apple znana jest z jasnego, żywego wyświetlacza.

Komputery Mac używają zastrzeżonej marki Retina, która zapewnia fotografom znacznie lepsze spojrzenie na ich zdjęcia. Wybierając komputer Mac, prawie zawsze możesz spodziewać się lepszej edycji zdjęć. Jeśli szukasz wydajności obliczeniowej w trybie raw, komputery z systemem Windows oferują więcej niż Mac.

Problemem wielu klientów związanych z komputerami Mac jest cena, która jest znacznie wyższa niż cena porównywalnego komputera.

Inne uwagi

Komputer przenośny może pomóc Ci uwolnić pełny potencjał twoich cyfrowych zdjęć, a dzięki niektórym najnowszym programom możesz zamienić nudne obrazy w oszałamiające dzieła sztuki. Chociaż Apple jest preferowaną marką do edycji zdjęć, komputery z systemem Windows oferują wiele bezpłatnych aplikacji do edycji.

Jeśli szukasz najlepszej wartości, rozważ zakup laptopa z procesorem AMD A10 lub Intel Core i5. Te procesory radzą sobie z obszerną edycją i umożliwiają edycję kilku zdjęć jednocześnie.

Dysk twardy o pojemności 1 TB może pomieścić wiele dużych plików obrazów, ale nie będzie tak szybki jak dysk SSD, który kosztuje więcej pieniędzy. Kilka ostatecznych rozważań dotyczących zgodności. Powinieneś rozważyć zakup laptopa z wieloma czytnikami USB i kart, ponieważ potrzebujesz sposobu na przesyłanie zdjęć z aparatu cyfrowego na komputer.

Chociaż nie jest to tak ważne, jak inne funkcje, warto rozważyć żywotność baterii. Poniżej znajdziesz recenzje najlepszych laptopów do edycji zdjęć. Wybierając jeden z tych ręcznie wybieranych produktów, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze.

LaptopWizerunekfunkcjeOcena / cena
Jamie’s Best ChoiceApple MacBook Pro MJLQ2LL / A 15-calowy laptop256 GB pamięci flash opartej na PCIE, 16 GB pamięci RAM, czterordzeniowy procesor 2,2 GHz (maks. 3,4 GHz)

Grafika – Intel HD 530

3,9 z 5 gwiazdek

$$$$$

Wysokiej klasy laptopy do edycji zdjęćApple MacBook Air MJVG2LL / A 13,3-calowy laptopProcesor Intel Core i5 1,6 GHz (zegary do maks. 2,7 GHz)

4 GB pamięci RAM LPDDR3

13,3-calowy wyświetlacz

4,6 z 5 gwiazdek

$$$$

Dell 15,6-calowy laptop do gier i7559-763BLKProcesor Intel Core i5-6300HQ 6. generacji

8 GB pamięci DDR3L RAM i 256 GB SSD

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960M 4 GB GDDR5

4,1 z 5 gwiazdek

$$$

15-calowy laptop dla graczy ASUS ROG GL552VW-DH71Procesor Intel Core i7-6700HQ 2,6 GHz

16 GB pamięci RAM i dysk twardy 1 TB

15,6-calowy wyświetlacz FHD

Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 960M

3,8 na 5 gwiazdek

$$$$

Laptopy średniej klasy do edycji zdjęćHP ENVY TouchSmart 15.6" Laptop z ekranem dotykowymProcesor Intel Core i5-4210M 4. generacji

8 GB pamięci DDR3L SDRAM i dysk twardy 750 GB

Grafika Intel HD 4600

3,5 na 5 gwiazdek

$$

Acer Touch V3-372T Ultrabook Intel i713,3-calowy wyświetlacz

Grafika Intel HD 520

8 GB pamięci DDR3 i 512 GB dysku półprzewodnikowego

3,0 z 5 gwiazdek

$$

Lenovo Ideapad 310 15.6" LaptopAMD A12-9700P
Procesor 2,5 GHz

12 GB pamięci RAM i 1 TB dysku twardego

15,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768

3,6 z 5 gwiazdek

$$$

Laptopy budżetowe do edycji zdjęćAcer Aspire E 15 E5-575G-53VG LaptopNVIDIA GeForce 940MX 2 GB

8 GB pamięci DDR4 RAM i 256 GB SSD

Podświetlana klawiatura i długa żywotność baterii (do 12 godzin)

4,1 z 5 gwiazdek

$$$

Komputer Apple MacBook Air 11,6 calaProcesor Intel i5 1,6 GHz (może taktować do 2,3 GHz)

2 GB pamięci RAM i 64 GB SSD

Ekran 11,6 cala i grafika Intel HD 3000

2,7 na 5 gwiazdek

$$$

ASUS F556UA-AB54 NB Windows 10 LaptopProcesor Intel Core i5-7200U 2,5 GHz

8 GB dysku twardego DDR4 i 256 GB SSD

Kilka różnych gniazd USB i czytnik kart

3,9 z 5 gwiazdek

$$$

Tanie laptopy do edycji zdjęć14-calowy notebook HP 14-an013nrProcesor AMD E2-7110 QC 1.8GHz

4 GB pamięci DDr3L SDRAM i dysk twardy 32 GB

14-calowy wyświetlacz

3,8 na 5 gwiazdek

$$

Acer Chromebook CB3-131-C3SZ 11,6-calowy laptop11,6-calowy ekran HD IPS

Procesor Intel Celeron N2840 2,16 GHz

2 GB pamięci DDR3L RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i grafika Intel HD

4,1 z 5 gwiazdek

$

Najlepszy wybór Jamiego do edycji zdjęć

Apple MacBook Pro MJLQ2LL / A 15-calowy laptop

Jeśli nie masz napiętego budżetu i chcesz wysokiej klasy laptopa do edycji zdjęć, Apple MacBook Pro MJLQ2LL / A jest naszym najlepszym wyborem. Dzięki procesorowi Intel Core i7 2,2 GHz ten laptop może zgrywać wiele plików obrazów wysokiej rozdzielczości i zapewnia płynną wydajność niezbędną do profesjonalnej edycji.

Czterordzeniowy procesor ma podstawową prędkość 2,2 GHz, ale ponieważ ma technologię Turbo Boost, może osiągnąć prędkości do 3,4 GHz.

Ma 16 GB pamięci 1600 MHz, co jest ważne przy edycji zdjęć. Ma 256 GB pamięci flash na PCIE, a do żywej edycji oferuje grafikę Intel Iris Pro. Pamięć flash jest szczególnie przydatna, ponieważ oferuje prędkość do 22 razy większą niż standardowy dysk twardy.

Apple MacBook Pro MJLQ2LL / A został zaprojektowany z myślą o doskonałej wydajności, a także w celu zapewnienia długoterminowej niezawodności – został zaprojektowany tak, aby zużywał mniej energii niż porównywalne laptopy, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Wysokiej klasy laptopy do edycji zdjęć

Apple MacBook Air MJVG2LL / A 13,3-calowy laptop

Większość profesjonalistów medialnych woli komputery Apple, a Apple MacBook Air MJVG2LL / A jest doskonałym przykładem produktu z wyższej półki. Ponieważ zapewnia długą żywotność ciasta, możesz wygodnie edytować zdjęcia cyfrowe z niemal dowolnego miejsca.

Apple MJVG2LL / A ma być mocny, lekki i cienki, co zwiększa wygodę. Jest wyposażony w obsługę Wi-Fi 802.11ac i zapewnia pamięć masową typu flash.

W porównaniu ze standardowymi dyskami twardymi, urządzenia pamięci flash są znacznie szybsze, a niektóre z najnowszych urządzeń flash są 22 razy szybsze niż tradycyjny dysk twardy. Dzięki procesorowi Intel Core i5 1,6 GHz ten MacBook oferuje płynną edycję zdjęć, a procesor może korzystać z technologii Turbo Boost w celu osiągnięcia prędkości do 2,7 GHz.

Ma 4 GB pamięci LPDDR3 RAM i 13,3-calowy wyświetlacz. Rozdzielczość jest wystarczająco wyraźna, aby edytować najdrobniejsze szczegóły zdjęć i pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Dell 15,6-calowy laptop do gier i7559-763BLK

Wiele najnowszych laptopów do gier działa dobrze do edycji zdjęć, ponieważ zostały stworzone z myślą o wydajności. Dell i7559-763BLK jest wyposażony w procesor Intel Core i5-6300HQ 6. generacji, który zawiera cztery mocne rdzenie obliczeniowe.

Dzięki maksymalnej częstotliwości taktowania wynoszącej 3,2 GHz procesor i5 wewnątrz tego laptopa może zepsuć poważne projekty edycyjne. I7559-763BLK jest dostarczany z systemem Windows 10 i ma 8 GB pamięci RAM DDR3L.

Aby zapewnić płynniejszą edycję obrazu, jest on wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 960M 4 GB GDDR5. Chociaż dysk SSD 256 GB nie ma ogromnej ilości miejsca, jest znacznie szybszy niż tradycyjny dysk twardy, a jeśli potrzebujesz więcej miejsca, zawsze masz możliwość zakupu zewnętrznego dysku twardego.

Aby wygodnie pobierać zdjęcia, ten laptop ma czytnik kart 2-w-1 i wykorzystuje najnowszą technologię USB 3.0. Aby zmaksymalizować możliwości edycji zdjęć, ma 15,6-calowy wyświetlacz FHD.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

15-calowy laptop dla graczy ASUS ROG GL552VW-DH71

ASUS ROG GL552VW-DH71 ma kilka funkcji, które sprawiają, że nadaje się do edycji zdjęć. Na początek ma procesor Intel Core i7-6700HQ 2,6 GHz, a aby znacznie łatwiej zarządzać dużymi plikami obrazów, jest wyposażony w 16 GB pamięci RAM.

Podstawowym urządzeniem pamięci masowej w tym laptopie jest dysk twardy o pojemności 1 TB, który działa z prędkością 7200 obr./min. 15,6-calowy wyświetlacz FHD pokazuje najdrobniejsze szczegóły na każdym obrazie i oferuje rozdzielczość Full HD. Dzięki karcie graficznej NVIDIA GeForce GTX 960M ten laptop jest równie przydatny do grania, jak do edycji zdjęć.

Jest wyposażony w najnowszą technologię USB, która zapewnia najszybsze pobieranie i wysyłanie obrazów. Aby zapewnić solidność, ASUS ROG GL552VW-DH71 jest wykonany ze 100 punktami lutowniczymi, a wbudowana klawiatura została zaprojektowana dla maksymalnego komfortu.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Laptopy średniej klasy do edycji zdjęć

Laptop HP ENVY TouchSmart 15,6 ″ z ekranem dotykowym

Nie musisz mieć wysokiej klasy laptopa do edycji zdjęć, a laptop HP ENVY TouchSmart to potwierdza. Jest wyposażony w procesor Intel Core i5-4210M 4. generacji, który działa z podstawową częstotliwością taktowania 2,6 GHz.

Ponieważ jest wyposażony w 64-bitową wersję systemu Windows 10, jest zgodny z wieloma najnowszymi wersjami oprogramowania do edycji zdjęć. Aby zapewnić płynną i wydajną wielozadaniowość, ma 8 GB pamięci DDR3L SDRAM. Chociaż nie ma dedykowanej karty graficznej, karta graficzna Intel HD 4600 powinna wystarczyć do większości projektów do edycji zdjęć.

Aby ułatwić udostępnianie zdjęć, HP ENVY TouchSmart jest wyposażony we wbudowaną kartę bezprzewodową 802.11ac i interfejs Bluetooth, a dysk twardy o pojemności 750 GB zapewnia dużo miejsca na duże pliki obrazów.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Acer Touch V3-372T Ultrabook Intel i7

Acer Touch V3-372T to kolejny laptop średniej klasy, który należy wziąć pod uwagę i ma ultra cienką konstrukcję. Jest wyposażony w najnowszą wersję systemu Windows 10, a ponieważ jest wyposażony w procesor Intel Core i7-6500U, może obsługiwać najnowsze aplikacje do edycji zdjęć.

Procesor ma taktowanie 2,5 GHz, ale dzięki technologii Turbo Boost może osiągać prędkości do 3,1 GHz. 13,3-calowy wyświetlacz pozwala wyświetlać zdjęcia w jakości Full HD, więc nie powinieneś mieć problemów z edycją najdrobniejszych szczegółów dowolnego obrazu.

Ten laptop nie ma dedykowanej karty graficznej, ale zintegrowana karta graficzna Intel HD 520 powinna wystarczyć do większości celów edycji.

Acer Touch V3-372T jest wyposażony w 8 GB pamięci DDR3, którą można rozszerzyć do 16 GB. Dysk półprzewodnikowy o pojemności 512 GB zapewnia dużo miejsca na zdjęcia, a dysk SSD jest znacznie szybszy niż tradycyjny dysk twardy.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Lenovo Ideapad 310 15,6 ″ Laptop

Oto inny laptop klasy średniej do edycji zdjęć, i w przeciwieństwie do wielu innych produktów z tej listy, ten komputer jest zasilany procesorem AMD A12-9700P.

Dzięki podstawowej częstotliwości taktowania 2,5 GHz ten procesor AMD nie ma problemów z obsługą wymagających aplikacji do edycji zdjęć. Ponieważ jest wyposażony w 12 GB pamięci RAM, jest bardzo przydatny do wielozadaniowości i umożliwia jednoczesną edycję kilku różnych zdjęć.

15,6-calowy wyświetlacz ma podświetlenie LED i zapewnia rozdzielczość 1366 × 768. Jest dostarczany z systemem Windows 10, dzięki czemu można korzystać z szerokiej gamy różnych aplikacji do edycji obrazów.

Lenovo Ideapad 310 charakteryzuje się imponującym dźwiękiem i wydajnością oraz jest wyposażony w łączność bezprzewodową 802.11ac, która umożliwia szybkie udostępnianie gotowych zdjęć. Ma zintegrowaną grafikę AMD Radeon i zapewnia wystarczającą ilość miejsca na tysiące zdjęć.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Laptopy budżetowe do edycji zdjęć

Acer Aspire E 15 E5-575G-53VG Laptop

Jeśli masz mniejszy budżet, rozważ Acer Aspire E 15 E5-575G-53VG. Dzięki procesorowi Intel Core i5-6200U ten laptop oferuje wystarczającą wydajność dla większości aplikacji do edycji zdjęć.

Podstawowa prędkość procesora wynosi 2,8 GHz i jest on zgodny z systemem Windows 10. Ma 15,6-calowy wyświetlacz Full HD, co jest bardzo ważne przy edycji zdjęć.

Aby wykonać kopię zapasową potężnego wyświetlacza, ten laptop jest wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce 940MX 2 GB. Ponieważ ma 8 GB pamięci DDR4, możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie i korzystać z różnych aplikacji podczas edytowania swoich ulubionych zdjęć.

Acer Aspire E 15 E5-575G-53VG jest wyposażony w system Windows 10 Home, a podświetlana klawiatura umożliwia edycję zdjęć w nocy, co jest ogromną korzyścią dla astrofotografii. Dzięki sześciokomorowej baterii litowo-jonowej ten laptop będzie działał przez 12 godzin przy pełnym naładowaniu.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Komputer Apple MacBook Air 11,6 cala

Tutaj mamy kolejny budżetowy laptop do edycji zdjęć i wyposażony jest w procesor Intel i5, który ma dwa niezależne rdzenie. Procesor działa z podstawową prędkością 1,6 GHz, a dzięki technologii Turbo Boost może osiągnąć prędkości do 2,3 GHz.

Ponieważ ten laptop należy do kategorii budżetowej, ma tylko 2 GB pamięci RAM, co wystarcza na podstawowe potrzeby edycji zdjęć. Wyposażony jest w dysk SSD HD o pojemności 64 GB, więc warto rozważyć zakup zewnętrznego dysku twardego.

Apple MacBook Air ma ekran o przekątnej 11,6 cala i zapewnia rozdzielczość 1366 × 768. Ma grafikę Intel HD 3000 i działa na systemie operacyjnym Mac. Chociaż pamięć flash o pojemności 64 GB jest niewielka, jest znacznie szybsza niż tradycyjny dysk twardy.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

ASUS F556UA-AB54 NB Windows 10 Laptop

Laptop ASUS F556UA-AB54 NB Windows jest wyposażony w procesor Intel Core i5-7200U, więc jest to doskonały wybór do edycji zdjęć i zdjęć.

Procesor 2,5 GHz jest wystarczająco mocny, aby edytować kilka zdjęć jednocześnie, i prawie gwarantuje, że większość aplikacji do edycji wideo będzie działać płynnie.

Aby zapewnić jeszcze płynniejszą pracę wielozadaniową, ten laptop jest wyposażony w 8 GB pamięci DDR4. Może błyskawicznie uruchamiać się i ładować pliki, ponieważ ma wbudowany dysk twardy SSD 256 GB.

Dzięki kilku różnym gniazdom USB, ASUS F556UA-AB54 NB jest kompatybilny z większością małych urządzeń i umożliwia szybkie i wydajne przesyłanie i pobieranie zdjęć. Ma także czytnik kart, który jest potrzebny do odczytu kart SD, które są używane przez większość aparatów cyfrowych do przechowywania zdjęć.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Tanie laptopy do edycji zdjęć

14-calowy notebook HP 14-an013nr

Większość ludzi nie ma tysięcy dolarów na nowy laptop, a HP 14-an013nr jest jednym z najtańszych laptopów, jakie można kupić. Jedną z jego najlepszych cech jest 14-calowy wyświetlacz Full HD IPS. Ekran zapewnia rozdzielczość Full HD, a dla optymalnej jasności jest podświetlany podświetleniem LED.

Aby zaspokoić potrzeby większości programów do edycji zdjęć, ten laptop jest wyposażony w procesor AMD E2-7110 QC, który działa z częstotliwością 1,8 GHz.

Procesor to niewielka moc i działa z czterema rdzeniami, co jest szczególnie ważne w przypadku oprogramowania do edycji zdjęć i wideo. Wyposażony jest w 4 GB pamięci DDr3L SDRAM, dzięki czemu możesz być bardziej produktywny podczas edytowania swoich ulubionych zdjęć.

HP 14-an013nr jest dostarczany fabrycznie z systemem Windows 10 i oferuje wiele opcji oprogramowania do edycji obrazu. Chociaż nie jest to najlepszy wybór do profesjonalnej edycji zdjęć, jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby przeciętnego konsumenta lub hobbysty.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Acer Chromebook CB3-131-C3SZ 11,6-calowy laptop

Jeśli szukasz najtańszych laptopów do edycji zdjęć, Acer Chromebook CB3-131-C3SZ jest popularnym wyborem. Ponieważ jest wyposażony w procesor Intel Celeron N2840 2,16 GHz, może być przydatny do edycji zdjęć.

Jednak nie jest to świetny wybór dla dużych projektów Photoshop. Dzięki 2 GB pamięci DDR3L SDRAM ma wystarczającą ilość pamięci na podstawowe funkcje, ale nie jest najlepszym wyborem dla większych projektów edycyjnych.

Ponieważ ma tylko 16 GB pamięci wewnętrznej, możesz rozważyć zakup zewnętrznego dysku twardego do użytku z tym komputerem.

Chociaż surowa wydajność nie jest zbyt imponująca, Chromebook Acer CB3-131-C3SZ ma piękny 11,6-calowy ekran HD IPS, który jest zasilany przez grafikę Intel HD. Po pełnym naładowaniu bateria będzie działać przez dziewięć godzin, więc będziesz mieć dużo czasu na zakończenie edycji poza domem.

ZOBACZ CENY NA AMAZON

Wniosek

Edycja zdjęć może być świetną zabawą, ale musisz mieć odpowiedniego laptopa do pracy. Możesz użyć edycji, aby poprawić piękne zdjęcia i poprawić ich wygląd.

Wiele najnowszych laptopów jest wyposażonych w moc obliczeniową wystarczającą do obsługi wymagających aplikacji do edycji zdjęć, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba wydawać tysięcy dolarów, aby uzyskać świetny laptop.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, większość wartości znajdziesz w produktach klasy średniej. Możesz korzystać z prawie każdego laptopa, aby rozpocząć edycję zdjęć, ale aby działać na poziomie profesjonalnym, warto rozważyć aktualizację lub zakup jednego z zaawansowanych produktów.

Powiązane przewodniki:

Po co mieć świetnego laptopa, gdy siedzisz na niewygodnym krześle? Zapoznaj się z moim przewodnikiem na temat najlepszych ergonomicznych krzeseł, aby dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy zakupie wygodnego krzesła biurowego.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map