Rokasgrāmata par to, kā lietot Gravatar jūsu emuāram vai vietnei – 2020. gads

Daudziem cilvēkiem Gravatars pieder tālajam interneta laikmetam, kad tikai daži no tiem paveicās tikai sākt izpētīt, ko piedāvā digitālā valstība. Bet Gravatars ir palikuši pārsteidzoši noturīgi, jo viņiem joprojām ir liela nozīme tiešsaistes komunikācijā. Patiešām, Gravatars visā pasaulē tiek izmantots vairāk nekā astoņus miljardus reižu katru dienu.


Gravatars pirmo reizi tika izgudrots 2004. gadā Toms Prestons-Verners, programmatūras izstrādātājs un digitālais pionieris Sanfrancisko. Termins “Gravatar” nozīmē “iemiesojums” plus GR kā “globāli atzīts” un tas bija viens no pirmajiem mēģinājumiem parastajiem interneta lietotājiem piešķirt noturīgu identitāti. Pēc tam, kad pats trīs gadus bija uzturējis Gravatar datu bāzi, Preston-Werner pārdeva uzņēmumu Automattic, pasaules populārākā emuāru veidošanas pakalpojuma WordPress īpašniekiem un administratoriem..

Lai gan daudzi cilvēki kļūdaini uzskata, ka Gravatars tiek izmantots tikai WordPress vietņu rakstīšanai un komentēšanai, virkne citu ievērojamu vietņu izmanto arī Gravatar, tostarp GitHub, planētas populārāko programmēšanas krātuvi. 2018. gadā GitHub tika pārdots Microsoft par 7,5 miljardiem dolāru. Citas vietnes, kas izmanto Gravatar, ietver Stack Overflow, Godville, Techdirt, Hootsuite, Disqus un Mesmira.

Kas ir Gravatar?

Sākotnēji no hinduistu reliģioza vārda “iemiesojums” šī vārda mūsdienu izpratnē ir jāsaprot foto vai attēls, kas apzīmē vai attēlo datora lietotāju. Neatkarīgi no tā, vai tas ir faktisks fotoattēls vai komiksu attēlojums vai vienkārši kaut kas cits, katra nozīmīgākā vietne pasaulē tagad izmanto lietotāju iemiesojumus.

Ja esat kādreiz izmantojis Facebook, Instagram, Google Plus vai citas populāras sociālo mediju vietnes, jums jau ir pazīstams iemiesojuma jēdziens. Katru reizi, kad ievietojat jaunu saturu vai atstājat komentāru sociālajos medijos, blakus jūsu vārdam tiek parādīts mazs attēls. Šis ir jūsu iemiesojums.

Tas, kas padara Gravatar atšķirīgu, tiek izskaidrots ar tā vārdu. Tā kā Gravatar ir globāli atzīts iemiesojums, tas lietotājiem ļauj nodrošināt, ka tas pats iemiesojums tiek parādīts daudzās vietnēs visā internetā. Faktiski Gravatar un jūsu lietotājvārds ir tas, kā cilvēki jūs identificē un atpazīst tiešsaistē, kas ir svarīgs apsvērums laikmetā, kad daudzi cilvēki tikai attālināti sazinājās, lai tērzētu, sarunātos, sadarbotos un veiktu uzņēmējdarbību..

Vienkāršāk sakot, Gravatar ļauj jums izveidot uzreiz atpazīstamu vizuālo identitāti.

Kā izveidot savu Gravatar kontu

Sākotnēji Gravatar bija maksas pakalpojums. Pēc tam, kad Automattic 2007. gadā iegādājās Gravatar, Gravatar ir pieejams visiem bez maksas. Un, lai gan WordPress īpašnieki Automattic joprojām darbojas un pārvalda Gravatar pakalpojumu, ikviens var iegūt savu Gravatar, nepiesakoties WordPress vietnei. Jums ir jāpiesakās WordPress.com kontā, kas ir pilnīgi bezmaksas. Ja sākat izveidot emuāru vai vietni, viens no pirmajiem darbiem, kas jums jādara, kad jūsu vietne darbojas, ir iegūt sev Gravatar kontu..

Lai iegūtu savu Gravatar, vienkārši apmeklējiet vietni Gravatar.com un reģistrējieties ar vēlamo e-pasta adresi. Pēc pabeigšanas jūsu Gravatar tiks parādīts visās vietnēs, kurās tiek izmantots Gravatars, pamatojoties uz jūsu e-pasta adresi.

Ja jums jau ir WordPress.com konts, varat izlaist reģistrācijas procesu un vienkārši pieteikties savā kontā.

Šis ir process.

Dodieties uz vietni Gravatar.com
Augšdaļā noklikšķiniet uz pogas WordPress.com pierakstīšanās
Ievadiet lietotājvārdu un paroli
Noklikšķiniet uz pogas “Pieslēgties”
Šeit jūs varēsit iestatīt savu Gravatar attēlu un rediģēt profilu.

Reģistrējieties bezmaksas WordPress.com kontam

Ja jums nav WordPress.com konta, šādi jūs iegūstat, izmantojot Gravatar.com

Dodieties uz Gravatar vietni
Noklikšķiniet uz zilās pogas “Izveidot savu Gravatar”
Aizpildiet vēlamo e-pasta adresi, lietotājvārdu un konta paroli.
Noklikšķiniet uz pogas “Pierakstīties”

Kad esat reģistrējis vēlamo e-pasta adresi, jums tiks lūgts augšupielādēt attēlu, kas darbosies kā jūsu Gravatar. Varat augšupielādēt attēla failu no datora, izveidot saiti uz attēlu, kas tiek mitināts citā vietnē, vai arī ierakstīt vienu tiešraidē, izmantojot datora tīmekļa kameru..

Pēc augšupielādes Gravatar jautās, vai vēlaties apgriezt vai modificēt attēlu, izmantojot vienkāršu tiešsaistes redaktoru. Šajā brīdī jūs būsit gatavs izmantot Gravatars visā internetā, neveicot nekādas papildu darbības, taču jūs varat arī izvēlēties pievienot savam Gravatar kontam papildu informāciju, piemēram, kontaktinformāciju un jebkuras vietnes, kuru vietne jums ir piederēt vai pārvaldīt. Varat arī pievienot īsu teksta rindkopu par to, kas jums jāiekļauj savā Gravatar profilā.

Lai maksimāli izmantotu Gravatar, ir ļoti ieteicams aizpildīt šos papildinformācijas laukus, jo tas palīdzēs veidot savienojumus un veicinās tiešsaistes attiecības. Un, lai gan jūs varat izvēlēties jebkuru attēlu, kas kalpo kā jūsu Gravatar, ieteicams izvēlēties labi apgaismotu, profesionālu savas (reālās) sejas attēlu, jo tas palīdzēs identificēt jūs kā autentisku, dzīvu, elpojošu cilvēku.

Visi Gravatar attēli tiek parādīti perfektā kvadrātā (t.i., tikpat platumā, cik tas ir garš). Neatkarīgi no tā, cik liels ir jūsu augšupielādētais attēls, veids, kā jūsu Gravatar tiks parādīts tiešsaistē, būs kvadrāts, kas pēc noklusējuma mērīs 80 pikseļus ar 80 pikseļiem, ja vietnes administrators nemainīs iestatījumus.

Kad esat pabeidzis Gravatar reģistrāciju, jūs varat saistīt savu Gravatar ID ar vairākiem trešo personu pakalpojumiem, ieskaitot lielākos vārdus sociālo mediju platformu biznesā, piemēram, Facebook, Twitter, Blogger (Google emuāru veidošanas platforma), Flickr, Goodreads. , LinkedIn, Tumblr, Vimeo, Yahoo !, TripIt, YouTube un FourSquare.

Faktiski Gravatar ļauj izveidot un pārvaldīt vienotu vizuālo identitāti plašā digitālā visuma apkārtnē.

Svarīga piezīme: Iestatot Gravatar kontu, jums tiks lūgts izvēlēties “maksimālo” vērtējumu.

Jūsu Gravatar attēlu var novērtēt ar G, PG, R vai X, pamatojoties uz Amerikas filmu standartiem, kur “G” ir novērtēts visām auditorijām un “X” ir ierobežots tikai pieaugušajiem paredzētajam saturam. Ja savam Gravatar attēlam izvēlaties vērtējumu “R” vai “X”, ņemiet vērā, ka jūsu attēls var netikt parādīts daudzās vietnēs.

Kāpēc izmantot Gravatar?

Gravatar izmantošanai ir daudz izcilu iemeslu, sākot no ērtībām līdz biznesa lietām. Tomēr lielākoties Gravatars darbojas kā zīmolu veidošanas rīks, lai palielinātu izpratni par lietotāja individuālo identitāti vai uzņēmuma logotipu.

Tomēr Gravatars lietošanai ir arī daži lieliski iemesli:

 • Ne visās vietnēs ir atļauti iemiesojumi – lai vietne varētu parādīt iemiesojumu, tai attēls ir jāuzglabā savos serveros. Tas pievieno papildu joslas platuma prasības resursdatora vietnei, tāpēc daudzi no viņiem atspējo vietnei raksturīgus iemiesojumus. Bet Gravatar attēla fails tiek piegādāts tieši no Gravatar vietnes un datu resursiem trešās puses vietnei nav jāmaksā.
 • Gravatar ļauj viegli veikt izmaiņas – neatkarīgi no tā, vai esat gatavs “jaunināt” no komiskā attēla uz faktisku sejas fotoattēlu vai vienkārši vēlaties atjaunināt fotoattēlu, Gravatar ļauj ātri un ērti veikt izmaiņas vienā reizē, kas pēc tam notiks uzreiz tiek atjaunināts visā internetā. Tā vietā, lai pārvaldītu un mainītu vairākas identitātes, Gravatar ļauj ērti to izdarīt piecu minūšu laikā vai mazāk.
 • Izveidojiet savu identitāti – neatkarīgi no tā, vai uzskatījāt to par profesionālu zīmolu vai vienkārši par savu personalizēto identitāti, Gravatar sniedz jums tūlītēju atpazīstamību. Tieši no tā nāk vārda Gravatar “Globāli atzītā” daļa. Visur, kur atrodaties internetā (kur tiek atzīti Gravatars), jums būs tāda pati identitāte. Tas nozīmē, ka, izliekot ziņu savā emuārā vai atstājot komentāru sociālajos saziņas līdzekļos, jūs vienmēr tiksit atzīts par “jūs”.
 • Reputācija un uzticēšanās – Gravatars, iespējams, vislabāk izmanto, lai veidotu reputāciju un uzticību. Neatkarīgi no tā, vai tas ir Twitter “olas” vai WordPress “noslēpumu cilvēks”, katru dienu tiek izveidoti miljoni anonīmu kontu. Citiem cilvēkiem internetā nav iespējas uzzināt, vai tie ir īsti cilvēki vai “boti”, vai noziedznieki. Kad jums ir Gravatar, jūs izveidojat veidu, kā cilvēki jūs identificē un sāk uzticēties jūsu patiesumam. Ja regulāri rakstāt rakstus vai komentārus tiešsaistē un šīs darbības ir saistītas ar jūsu Gravatar kontu, jūs arī sāksit sevi noteikt kā uzticamu iestādi.
 • Uzlabota uzticamība – līdzīgi interneta lietotāji, visticamāk, apsver, lasa un tic jūsu ražotajam saturam, ja tam ir pievienots Gravatar. Ja jums ir Gravatar, tas šķiet “īsts”, un tas nozīmē, ka jūs esat reāls cilvēks, kurš ir veltījis laiku Gravatar konta iestatīšanai un pārvaldīšanai. Šajos surogātpasta izplatītāju, ēnu tirgotāju un “robotprogrammatūru” laikos jūsu kā reālas personas identitātes noteikšana ir svarīgs līdzeklis, lai palielinātu jūsu uzticamību vienaudžu, kolēģu un (potenciālo) klientu vidū..
 • Palieliniet savas vietnes (-u) trafiku – iedomājieties, ka atstājat komentāru kādas personas vietnē, un viņi kļūst pietiekami intriģēti, lai vēlētos uzzināt vairāk par jums. Noklikšķinot uz jūsu Gravatar, viņi tiks novirzīti uz jūsu Gravatar profilu, kuru jūs (cerams) esat savienojis ar saviem sociālo mediju kontiem un vietni (-ēm), kas jums pieder. Šai viena klikšķa metodei, lai atrastu jūsu vietni (-es) internetā, izmantojot Gravatar, var būt liela nozīme, piesaistot vairāk apmeklētāju jūsu digitālajiem īpašumiem..
 • Zīmola konsekvence – pat ja jūs nedarbojaties ar uzņēmuma kontu, zīmolrade joprojām ir svarīga. Bezpeļņas organizācijas, NVO, labdarības organizācijas, emuāru autori, ietekmētāji, autori, mūziķi, mākslinieki un daudzi citi cilvēki var gūt labumu no zīmola identitātes nodibināšanas, izmantojot Gravatar. Jūsu attēls un / vai logotips, kuru izmantojat savam Gravatar, ir bezmaksas un ārkārtīgi noderīgs veids, kā noteikt, kas jūs esat, kas ir svarīgs apsvērums digitālajos savvaļas rietumos, kas šodien ir mūsdienu.

Ņemot vērā, ka Gravatar konta reģistrēšana un izveidošana prasa mazāk nekā 10 minūtes un ka pakalpojums ir pilnīgi bezmaksas, ikvienam, kurš vēlas veikt likumīgas darbības internetā, noteikti vajadzētu izmantot Gravatar!

Ierobežojumi Gravatar

Neskatoties uz Gravatars popularitāti un ilgmūžību internetā, diemžēl ir daži ierobežojumi. Piemēram, Google Plus, Google sociālā multivides vietne, neizmanto Gravatar. Arī citas mazāk populāras vietnes var nebūt paredzētas saskarnei ar Gravatar. Tāpēc, neskatoties uz Gravatāra “Globālās atpazīšanas” aspektu, tas vēl nav gluži vispārēji pieņemts.

Šajos gadījumos jums būs jādara pilnīgi bez iemiesojuma vai arī jāpiekāpjas vietnes prasībām un jāizveido vienreiz lietojams iemiesojums, ko nevar izmantot citur internetā. Tomēr jūs varat lūgt vietnes īpašnieku atļaut Gravatars iekļaut viņu vietnē. Nākotnē, ja vietnes īpašnieks aktivizēs Gravatar integrāciju, jūs uzreiz varēsit izmantot savu Gravatar kontu, lai pārbaudītu, kas jūs esat, nodibinātu sava zīmola identitāti un palielinātu uzticēšanos un reputāciju..

Gravatar vietnē ir daudz bezmaksas kodu paraugu un spraudņu, kas vietņu īpašniekiem atvieglo Gravatar integrāciju. Papildus WordPress (kas pieder tam pašam uzņēmumam, kam pieder Gravatar) citas populāras emuāru veidošanas platformas, piemēram, Drupal un Joomla, var integrēt ar Gravatar, izmantojot iepriekš rakstītus spraudņus, kas ir ļoti vienkārši instalējami..

Gravatars izmantošana WordPress

Līdz šim vispopulārākais Gravatars lietojums ir WordPress vietnēs neatkarīgi no tā, vai tas ir rakstu ievietošana, komentāru atstāšana vai piedalīšanās diskusijās tiešsaistes forumā. Lietotājiem jūsu Gravatar attēls un profils tiks automātiski parādīts bez jūsu papildu pūlēm. Bet administratoriem ir dažas spēcīgas priekšrocības, lai atļautu un pārvaldītu Gravatars.

Ja administrējat WordPress vietni, varat izvēlēties, vai parādīt Gravatars, pārejot uz “Iestatījumi” un pēc tam uz “Diskusijas” un pēc tam izvēloties sadaļu “Avatar”..

Tajā pašā WordPress administrācijas informācijas paneļa apgabalā varat arī atlasīt maksimālo vērtējumu, kuru vēlaties atļaut Gravatars. Pēc noklusējuma šis iestatījums būs “G” vai vispārīga mērķauditorija, taču jūs varat atlasīt atbilstošās pogas, lai atļautu Gravatars ar reitingu līdz “X”. Tomēr ņemiet vērā, ka “R” un “X” vērtētie Gravatars, iespējams, saturēs spēcīgus attēlus, kas varētu aizskart dažus jūsu lietotājus. Turklāt pieaugušo attēli, iespējams, pārkāpj valsts vai vietējos likumus, līgumus ar jūsu vietnes mitinātāju un / vai reklāmas tīklus, kas darbojas jūsu vietnē.

Arī tajā pašā sadaļā administratori var izvēlēties iestatījumu “Default Avatar”, lai noteiktu, kāds attēls tiks parādīts, kad lietotāji bez Gravatar atstāj komentāru.

Jūsu noklusējuma izvēles ir:

 • Mystery Person – personas siluets, kuru bieži dēvē par “Mystery Man”, neskatoties uz to, ka tas ir dzimumu neitrāls attēls.
 • Tukša – nav iemiesojuma vai attēla.
 • Gravatar logo – tas būs Gravatar uzņēmuma paša paraksta zilais “apgrieztais G” logotips.
 • Identicon – jautrs attēls, kuru automātiski ģenerē WordPress, nevis lietotājs.
 • Wavatar – jautrs attēls, kuru automātiski ģenerē WordPress, nevis lietotājs.
 • MonsterID – jautrs multfilmas stila “monstra” attēls, kuru automātiski ģenerēs WordPress, nevis lietotājs.
 • Retro – jautrs zema pikseļa “retro” attēla attēls, kuru automātiski ģenerē WordPress, nevis lietotājs.

Tomēr WordPress vietnes administratoriem ir arī viena papildu opcija. Ir pieejams spraudnis ar nosaukumu Pievienot jaunu noklusējuma iemiesojumu, kuru var bez maksas lejupielādēt un ieviest no WordPress vietnes.

Piezīme. Tas ir pieejams tikai vietņu administratoriem, kas izmanto WordPress dot org vietni, nevis WordPress dot apvienoto vietni, kuru par brīvu piedāvā korporācija Automattic. Lai saprastu atšķirību starp šiem diviem WordPress veidiem, noklikšķiniet šeit.

Ja jūs varat instalēt un palaist spraudni Pievienot jaunu noklusējuma iemiesojumu, tas piedāvās jaunu opciju, ko parādīt, ja lietotājam nav Gravatar konta. Faktiski tas ļauj jums izveidot savu noklusējuma attēlu, kas tiks parādīts lietotājiem bez Gravatar.

Ikvienai personai vai uzņēmumam, kas vēlas uzlabot savu zīmolu, viņi var izmantot savu pielāgoto logotipu kā noklusējuma iemiesojumu. Tas nozīmē, ka jebkuram lietotājam bez Gravatar būs jūsu pielāgotais attēls parādīts blakus viņu komentāriem jūsu vietnē (-ēs). Faktiski tas piedāvā bezmaksas reklamēšanu jūsu pašu vietnē (-ēs).!

Lai gan tas var ļoti labi darboties kā metode jūsu zīmola atpazīstamības palielināšanai, ņemiet vērā, ka blakus jūsu pielāgotajam attēlam tiks parādīti arī tādu lietotāju komentāri, kuriem nav Gravatar, un kas satur rasistisku, naidīgu, cieņu aizskarošu vai aizvainojošu valodu. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi pielāgot iestatījumus komentāru atstāšanai savā (-ās) vietnē (-ēs), lai novērstu nevēlamu komentāru parādīšanu blakus jūsu pielāgotajam attēlam, ja tiek izmantots spraudnis Pievienot jaunu noklusējuma iemiesojumu..

Piezīme. Ja esat lietpratīgs programmētājs, varat izveidot pielāgotu noklusējuma iemiesojumu, neinstalējot spraudni, izpildot šīs instrukcijas.

Vairāku gravatāru izmantošana

Gravatar izmantošanas mērķis ir nodibināt un radīt uzticību savai identitātei, neatkarīgi no tā, vai tā ir tava personiskā identitāte, vai uzņēmuma vai organizācijas identitāte. Tāpēc Gravatar vienā e-pasta adresē atļauj tikai vienu attēlu un profilu.

Tomēr daudziem cilvēkiem ir noderīgi vairāku Gravatar kontu izveidošana. To var viegli izdarīt, apmeklējot vietni Gravatar un reģistrējot jaunus kontus, katrs no kuriem ir piesaistīts atsevišķai e-pasta adresei.

Kad esat reģistrējis vairākus Gravatar kontus, katram no kuriem ir sava unikālā saistītā e-pasta adrese, varat tos izvietot internetā kā atsevišķas identitātes. Piemēram, jums var būt noderīgi, ja biznesa vajadzībām ir viens Gravatar konts un identitāte, bet personīgam biznesam – cits Gravatar konts. Tāpat, ja jūs strādājat ar vairākiem uzņēmumiem, varat viegli nošķirt šīs tiešsaistes identitātes, izmantojot vairākus Gravatar kontus.

Citi vairāku Gravatar kontu lietošanas gadījumi, ieskaitot atsevišķu personisko identitāšu saglabāšanu, kad apmeklējat vietnes. Piemēram, jūs varētu vēlēties izmantot citu Gravatar saviem kontiem pieaugušo vietnēs vai arī nodalīt savas darbības, ieejot vietnēs, kamēr esat darba vietā.

Gravatar veicina vairāku kontu izmantošanu. Gravatar vietnē vienkārši piesakieties, izmantojot savu pirmo Gravatar e-pasta adresi, lai piekļūtu savam profilam. Turpmāk vienkārši noklikšķiniet uz “Pārvaldīt Gravatars”, atceroties katram jaunajam Gravatar iestatīt atšķirīgu e-pasta adresi. Līdzīgi kā ar pirmo Gravatar reģistrāciju, jūs varat turpināt iekļaut saites uz jebkuru jūsu pārvaldīto (-ām) vietni (-ēm), sociālo mediju kontus, īsu profila izplūšanu un citus trešo pušu kontus..

Secinājums

Internets, iespējams, ir bijis plaši izmantots tikai apmēram 20 gadus, bet ļoti mazām vietnēm, platformām un pakalpojumiem no šīm pirmajām dienām ir izdevies izdzīvot mūsdienu pārpildītajā digitālajā tirgū. Varbūt daudziem pārsteidzošs ir tas, ka Gravatar, pakalpojums, kas pirmo reizi tika izveidots gandrīz pirms 15 gadiem, turpina spēlēt būtisku lomu mūsdienu internetā. Funkcionāli kā digitālās identifikācijas foto, Gravatars tiek plaši izmantots daudzās pasaules populārākajās vietnēs, tostarp Twitter, GitHub, WordPress un Tumblr.

Pēc Gravatar teiktā, katru dienu internetā tiek parādīti (parādīti) aptuveni 8,7 miljardi Gravatar attēlu. Gravatar joprojām ir vienkāršākais, vienkāršākais un pieejamākais veids, kā indivīdiem, organizācijām un uzņēmumiem izveidot un uzturēt savu identitāti, kā arī palīdz virzīt trafiku uz viņu vietni (-ēm), nopelnīt uzticību, radīt zīmola identitāti un nodibināt autoritāti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map