Statystyki marketingu wideo – 2020 – Niesamowite fakty na temat vlogowania i marketingu treści wideo

W stale zmieniającym się świecie marketingu cyfrowego treści wideo nadal odgrywają kluczową rolę w zdobywaniu uwagi i generowaniu konwersji. Dzisiaj jest to jedna z najskuteczniejszych części każdej cyfrowej strategii marketingowej. W miarę postępu technologii i ewolucji sieci społecznościowych reklamodawcy mają więcej możliwości interakcji z odbiorcami niż kiedykolwiek wcześniej.


W dzisiejszych czasach ludzie mają bogatą technologię na wyciągnięcie ręki. Są stale narażeni na interaktywne media i filmy. Młodsze grupy demograficzne oglądają treści cyfrowe, zanim jeszcze mogły chodzić na dwóch nogach. Ta znajomość technologii doprowadziła do boomu na rynku wideo online. Bez względu na to, co Twoja firma ma do zaoferowania konsumentom, rozsądnie byłoby wdrożyć niektóre treści wideo w swoich działaniach marketingu cyfrowego.

Przejęcie YouTube

Podczas gdy media tradycyjne są nadal dość popularne na całym świecie, media cyfrowe szybko nadrabiają zaległości. 6 na 10 osób woli oglądać krótkie filmy online niż spędzać czas przed telewizorem. Zamiast siedzieć na kanapie i oglądać to, co się dzieje, YouTube pozwala ludziom aktywnie wybierać to, co chcą zobaczyć. Ponadto większość filmów ma krótki format. W naszym dynamicznym świecie spędzanie kilku minut przestoju na oglądanie zabawnego filmu to wszystko, co mają niektórzy ludzie.

YouTube jest także doskonałym miejscem do badań.

Według Google 65 procent osób będzie używać YouTube do wyszukiwania odpowiedzi na pytania, zamiast korzystać z tradycyjnej wyszukiwarki.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy rozwiązanie problemu wymaga pomocy wizualnej, takiej jak budowa mebla lub wykonanie ruchu tanecznego.

Obecnie witryna do udostępniania wideo ma ponad 1,9 miliarda aktywnych użytkowników.

To około jedna trzecia użytkowników Internetu na całym świecie i znaczna część ogólnej populacji ludzkiej. Przy takim zaangażowaniu możesz skorzystać z usług oferowanych przez YouTube? W końcu jest bezpłatny i daje możliwość nawiązania kontaktu z grupą docelową na bardziej osobistym poziomie.

Według serwisu YouTube ponad miliard godzin filmów jest oglądanych na platformie każdego dnia.

Co minutę dziennie przesyłanych jest około 72 godzin treści wideo.

Ponieważ filmy są zwykle krótkie, zlicza się około 5 miliardów wyświetleń dziennie.

YouTube to druga najpopularniejsza strona internetowa. Dzięki łatwej dostępności nietrudno zrozumieć, dlaczego. Chociaż większość osób kojarzy tę witrynę z humorystycznymi filmami z kotami, jest to również potężne narzędzie marketingowe. Użytkownicy mogą subskrybować swój ulubiony kanał, który jest świetny dla reklamodawców. Obecnie najpopularniejsze kanały mają ponad 100 milionów subskrybentów.

Reklamodawcy wykorzystują lojalność tego kanału na swoją korzyść, tworząc reklamy wideo, które odtwarzają się przed filmem i w jego trakcie. Możesz łatwo zapłacić za udostępnienie swoich treści bardzo konkretnym odbiorcom. Jest to skuteczna forma marketingu korzystna dla wszystkich zaangażowanych stron. Aby spojrzeć na sukces marketingu wideo na YouTube, najlepiej zarabiający kanał YouTube zarobił ponad 22 miliony dolarów przychodów z reklam w ciągu jednego roku. Twarzą tego kanału jest 7-letni chłopiec!

Cyfrowa oglądalność według liczb

Chociaż YouTube jest bez wątpienia najpopularniejszym sposobem oglądania filmów online, z pewnością nie jest to jedyna opcja. Filmy są udostępniane na wielu platformach społecznościowych i publikowane bezpośrednio na stronach. Reklamodawcy, firmy marketingowe i pojedyncze firmy mają wiele sposobów na zwiększenie widoczności dzięki wykorzystaniu filmów.

Jako całość, treści wideo stanowią znaczną część całego ruchu internetowego.

Cisco szacuje, że do 2022 r. Filmy będą stanowiły 82 procent całego ruchu internetowego konsumentów.

Za kilka krótkich lat oglądalność online będzie 15-krotnie wyższa niż w 2017 r. Szacuje się, że w przyszłym roku milion kanałów wideo będzie przesyłanych przez kanały internetowe co sekundę.

Skąd więc bierze się cała ta oglądalność? Cóż, Arabia Saudyjska ma obecnie najwyższą oglądalność, jeśli chodzi o treści wideo. Około 98 procent populacji regularnie ogląda filmy. W Stanach Zjednoczonych liczba ta jest nieco niższa i wynosi 85 procent. Najbardziej zapalonymi obserwatorami są Millenials w wieku od 25 do 34 lat. Podczas gdy wszyscy oglądają filmy, mężczyźni oglądają więcej treści wideo online niż kobiety.

Mobilna oglądalność

Ludzie nie są już ograniczeni do komputerów lub telewizorów. Obecnie istnieje kilka sposobów uzyskiwania dostępu do treści wideo za pośrednictwem Internetu. Najpopularniejsze są smartfony, ponieważ większość ludzi nosi je przez cały dzień. Tablety, laptopy, a nawet smartwatche znacznie zwiększyły oglądalność mobilną w ciągu ostatnich kilku lat. Według Insivii liczba osób, które oglądają filmy w ruchu, rośnie każdego roku o 100 procent.

Wiele platform jest przeznaczonych do mobilnego oglądania. Na przykład platformy społecznościowe, takie jak Tik Tok, Periscope i Snapchat, są bardzo popularne. Od momentu powstania Periscope przeprowadził ponad 200 milionów transmisji na żywo z urządzeń mobilnych. Ponad 10 milionów filmów jest oglądanych codziennie na samym Snapchacie.

Tworzenie filmów przeznaczonych dla odbiorców mobilnych może się na dłuższą metę opłacić. Szacuje się, że prawie trzy czwarte wszystkich odtworzeń wideo odbywa się na urządzeniach mobilnych. Facebook odkrył, że ludzie są około 1,5 razy bardziej skłonni do obejrzenia szybkiego wideo na swoim urządzeniu mobilnym zamiast oglądania go na komputerze. Jak więc możesz zyskać na mobilnej oglądalności??

Cóż, około 92 procent widzów na urządzeniach mobilnych udostępni innym filmy, które lubią. Może to pomóc zwiększyć twoją ekspozycję na znacznie szerszą publiczność dzięki wykorzystaniu wyłącznie zainteresowania organicznego.

Moc mediów społecznościowych

Media społecznościowe i marketing wideo idą w parze. Filmy są integralną częścią korzystania z mediów społecznościowych. Ludzie lubią dzielić się zabawnymi treściami ze swoimi przyjaciółmi, rodziną i obserwatorami. Firmy społecznościowe nie tylko siedzą i oglądają, jak to się dzieje. Zauważyli i zaczęli przenosić swoje operacje, aby uczynić je nieco bardziej przyjaznymi dla użytkowników. Niektóre z największych platform zaczynają nadawać priorytet wideo w stosunku do standardowych postów tekstowych i graficznych.

Jeden z dyrektorów Facebooka szacuje nawet, że do 2021 r. Cała platforma będzie oparta na wideo. To zdecydowanie duże zamówienie, ale nietrudno zrozumieć, dlaczego ktoś uważa, że ​​filmy są przyszłością. Wpisy w mediach społecznościowych zawierające treści wideo mają o 48 procent więcej wyświetleń niż te zawierające tylko tekst. Te posty generują 1200 procent więcej akcji niż tylko tekst i obrazy łącznie! Już samo to powinno być wystarczającym dowodem na to, że marketing wideo jest właściwą drogą.

W ostatnim dziesięcioleciu wiele się zmieniło w mediach społecznościowych. Oglądalność wideo jest jedną z największych. Najpopularniejsza platforma społecznościowa, Facebook, ma imponujące liczby. Około 75 milionów osób ogląda dedykowaną platformę wideo firmy każdego dnia, co daje 8 miliardów wyświetleń dziennie. Ten wzrost zaangażowania wideo doprowadził do lepszego otoczenia marketingowego dla firm. Promocje wideo są teraz tak popularne, jak tradycyjne promocje fotograficzne na Facebooku.

Podczas badania marketingu w mediach społecznościowych 62 procent uczestników stwierdziło, że bardziej interesuje ich konkretny produkt po obejrzeniu go na Facebooku. Ponadto uważa się, że ludzie zachowują 95 procent informacji, które widzą w filmie. Jest to znacznie więcej niż 10 procent, które większość ludzi pamięta z tekstu. Czyli nie tylko czynisz swój produkt lub usługę bardziej atrakcyjnymi dzięki wykorzystaniu treści wideo, ale również sprawia, że ​​Twoja firma jest bardziej niezapomniana.

W przeszłości ludzie unikali treści marketingowych. Jednak wprowadzenie sprytnego marketingu wideo w mediach społecznościowych zmieniło sposób, w jaki ludzie widzą markowe treści. Ogólnie opinie na temat markowych treści wzrosły o 258 procent na samym Facebooku.

Sukces marketingu wideo

Teraz, gdy rozumiesz, w jaki sposób ludzie oglądają filmy online, przyjrzyjmy się bliżej, w jaki sposób marketing wideo może poprawić wyniki finansowe. Przez lata przeprowadzono wiele badań w celu zmierzenia skuteczności marketingu wideo. Stworzenie solidnej kampanii wymaga znacznie więcej niż tylko opublikowania prostego filmu na jednym koncie w mediach społecznościowych. Aby zwiększyć zasięg i zaangażować odbiorców docelowych, musisz uwzględniać treści wideo we wszystkich kanałach komunikacji.

Jednym z obszarów, w którym można korzystać z treści wideo, jest Twoja witryna. Świetny film na stronie docelowej może poprawić współczynnik konwersji nawet o 80 procent. Ponadto strony docelowe z filmami 53 razy częściej wyświetlają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania dla docelowych słów kluczowych.

Prawda jest taka, że ​​filmy sprawiają, że Twoja witryna jest bardziej atrakcyjna dla widzów. Ludzie spędzają 2,6 razy więcej czasu na stronie, jeśli jest na niej film. Użytkownicy sieci aktywnie szukają informacji. Są szanse, że skłaniają się ku treści wideo, aby uzyskać odpowiedzi, których szukają. Prawie 50 procent użytkowników obejrzy filmy o produkcie, który ich interesuje, przed dokonaniem zakupu. Prawie 97 procent ludzi twierdzi, że filmy pomagają im lepiej zrozumieć produkt lub usługę niż standardowy artykuł.

Jeśli martwisz się publikowaniem zbyt dużej ilości treści, możesz być zaskoczony opiniami konsumentów na temat marketingu wideo. Według HubSpot 85 procent konsumentów chce zobaczyć więcej treści wideo od marek, które kochają. Jednak tylko 25 procent firm publikuje nowe filmy co tydzień. Tak długo, jak tworzysz wysokiej jakości treści, które są przeznaczone dla docelowej grupy demograficznej, z pewnością odniesiesz sukces.

Filmy wideo mogą zwiększyć ruch bezpłatnych wyników wyszukiwania do Twojej witryny nawet o 157 procent. W rezultacie możesz wygenerować więcej potencjalnych klientów. Może to ostatecznie poprawić wyniki finansowe i pomóc maksymalnie zwiększyć budżet marketingowy. Nic dziwnego, że 52 procent marketerów twierdzi, że treści wideo oferują najlepszy zwrot z inwestycji we wszystkich obszarach.

Rozpoczęcie kampanii marketingu wideo

Marketing wideo w żadnym wypadku nie jest nową koncepcją. Jest już od kilku lat. Z czasem marketerzy byli w stanie określić, co działa, a co nie. Sukces kampanii zależy w dużej mierze od rodzaju tworzonych treści, ale istnieje kilka najlepszych praktyk, których możesz się trzymać. Oczywiście marketing cyfrowy stale się rozwija. Ponieważ technologia staje się coraz potężniejsza, a ludzie mają dostęp do szybszych prędkości Internetu, to, co marketerzy uznają za skuteczne, z pewnością się zmieni.

Obecnie krótkie filmy zyskują większe zaangażowanie niż długie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, mobilna oglądalność jest niezwykle popularna. Ludzie po prostu nie mają czasu siedzieć przed urządzeniem przez długi czas. Wielu też nie chce tego robić, jeśli wie, że treść jest oznaczona marką. Krótkie filmy o długości poniżej dwóch minut są więc najlepszym rozwiązaniem.

Mimo to musisz spreparować swoje treści, aby odwołać się do przelotnego zainteresowania. Około 33 procent widzów przestanie oglądać film po 30 sekundach. Za minutę 45 procent widowni zniknie. Pod koniec filmu 60 procent widzów już się wyłączyło. Jeśli reklama jest odtwarzana przed treściami innego rodzaju, około 65 procent wszystkich widzów pominie reklamę, gdy tylko będzie to możliwe. Aby zachęcić ludzi do pozostania w pobliżu, Twoje filmy muszą być szybkie, rzeczowe i wystarczająco ekscytujące, aby przyciągnąć ich uwagę.

Kolejną rzeczą do rozważenia jest dźwięk towarzyszący Twoim filmom. Około 85 procent filmów na Facebooku ogląda się bez dźwięku. Jednak na Instagramie 60 procent filmów jest oglądanych z włączonym dźwiękiem. Planując kampanię marketingu wideo, przygotuj dźwięk na platformie, aby uzyskać najlepsze wyniki. Pomyśl także o skuteczności automatycznego odtwarzania filmów. Około 82 procent internautów nie lubi reklam odtwarzanych automatycznie. Tak więc znane przeglądarki, takie jak Google Chrome, automatycznie blokują tego rodzaju reklamy.

Wniosek

Jak widać z wszystkich tych statystyk, marketing wideo jest niezwykle skutecznym sposobem dotarcia do docelowej grupy demograficznej. Około 93 procent wszystkich marketerów korzysta z pewnego rodzaju treści wideo. Nie ma znaczenia, co sprzedajesz. Dobrze wykonane filmy zaprojektowane z myślą o odbiorcach mogą mieć znaczenie.

Marketing wideo to nie tylko sposób na przyszłość. To coś, w co możesz zacząć inwestować już dziś. Na początek potrzeba więcej zasobów, ale zwrot poniesionych inwestycji jest wart dodatkowych kosztów. Na koniec możesz czerpać korzyści dzięki zwiększonej ekspozycji, zwiększonej świadomości marki i większej liczbie konwersji.

Mamy dla Ciebie jeszcze więcej statystyk!

Statystyki Twitcha

Facebook Live Stats

Statystyki LinkedIn

Statystyki małych firm

Statystyki marketingu mobilnego

Statystyki WordPress

Statystyki Ubera

Statystyki na Instagramie

Statystyki YouTube

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map